En bruker kan nå legges til i flere grupper på samme avdeling
Grupper kan nå vises på fokustavle ved å skru dette på i fokustavleoppsettet.
Reaktivere forrige opphold i avdelingen
Når en bruker er avsluttet i avdelingen og kommer tilbake til samme avdeling er det nå mulig å plukke opp forrige opphold i avdelingen. Da vil sjekklistene og resultatene fra siste forløp reaktiveres. Dette er spesielt utviklet for brukere med gjentakende opphold/innleggelser eller der hvor bruker er avsluttet ved en feil.
Forbedringer
Endringer i oppgavehåndtering
Man behøver ikke lenger å sette sluttdato for gjentakende oppgaver. Når man lager en ny gjentakende oppgave lages maks 50 oppgaver framover i tid og det genereres nye oppgaver etter hvert som tiden går slik at man ikke må lage nye oppgaver etter 50 stk (slik som i dag).
Anonymiseringsmulighet er nå kommet til oppgaveoversikten på samme måte som i brukertavlen. Denne står som standard til “av”, men kan skrus på når man ønsker å vise tavlen uten navn.
Alle referanser til “Meldinger” er nå endret til “Oppgaver”
Når man tildeler en oppgave til en ansatt kan man nå velge brukers Tjenesteansvarlig eller Primærkontakt raskt ved å klikke på pilen ned.
Det finnes nå et eget filter for “Ikke tildelt” som viser alle oppgavene uten oppgaveeier.
I en oppgave kan man nå legge til ‘Prioritet’ (Lav, Normal, Høy) De med høy prioritet vises med et utropstegn i tavlen og de med lav prioritet vises med pil ned. Denne kolonnen (“Pri”) kan man sortere på. Se bilde nedenfor.
Oppgaver kan nå redigeres i et samlet bilde ved å klikke på feltene i oppgavetavlen:
Rom og senger
Det er nå mulig at samme bruker har sengereservasjoner i forskjellige avdelinger samtidig.
Legge til bruker på rom er nå tilgjengelig rett fra brukertavlen. Klikk i ruten for å få opp “Rom og senger”.
Filterforbedringer
Når man bruker filteret “Mine brukere” oppdateres også resten av nøkkelbåndet etter dette filteret:
Ny rekkefølge på roller i gruppert visning under “Mine brukere”: Tjenesteansvarlig først, så Primærkontakt, så de ulike Fagressursene. (Saksbehander først og Saksbehandler2 på saksbehandlertavler)
Generelle forbedringer
Det er nå mulig med 500 tegn i sjekkpunkter på sjekklister
Hvis en ansatt kun har tilgang til én avdeling vil man ikke lenger måtte velge avdeling ved innlogging.
Når hendelser er lagt til i fokustavlen vil den hendelsen som er valgt være definert i vinduet som dukker opp. F.eks. “Fall” står allerede som valgt.
Feilretting
Det er nå mulig igjen å søke etter sjekklister i avdelingsoppsett
Enkelte kunder opplevde at endring fra lokal sjekkliste til sentral sjekkliste ikke oppdaterte eksisterende sjekklister.
Hendelsestyper som var i bruk i systemet kunne bli slettet av systemadministratorer. Dette er nå blokkert.
Gjentatte vekslinger mellom Helhetsvurdering og Funksjonsfall ga feil fristkalkulering på noen brukere som har syklustavle. Dette er nå korrigert.